Wąż wspomagania pęknięcie - standardowa usterka

<<

P405

Dołączenie: 19 Wrz 2011 17:01

Post 30 Sie 2016 21:36

Re: Wąż wspomagania pęknięcie - standardowa usterka

Lepiej zakuć wąż. Te dziurki są minimalne. Wystawiając wąż likwiduje dodatkowo napięcie, które jest na rurce.

Xperia Z3
<<

Maximus37

Dołączenie: 08 Gru 2013 17:29

Post 04 Wrz 2016 09:00

Ja dałem do pospawania i przewód wytrzymał mi po mojej naprawie niespełna 2 lata. Tym razem wstawiłem w tą część przewód gumowy. Zarobili mi to bez problemu. Zobaczymy jak długo teraz pochodzi.
Opel Insignia Sport Tourer 2.0 CDTi 160KM, OPC, PANORAMA

Forum Opel Insignia poleca:

<<

rafal_jot

Dołączenie: 06 Kwi 2015 12:57

Post 03 Lut 2017 16:06

Skończył mi się asfalt. Zakopałem auto w śniegu przy próbie nawrotki. Łopatka (zawsze wożę), pomału wyszło. Jednak na końcówce dodałem mocno gazu na skręconych kołach i padło wspomaganie. Myślę, żę ten wąż, albo raczej pompa, jeszcze nie wiem.
Jeśli pompa, to przy okazji demontażu, poza opaską i oczyszczeniem, jak myślicie, zabezpieczyć to czymś dodatkowo? nawet jakby makgajwerem owinąć i dopiero opaska. ? (2010r, 2.0CDTI, 160km, 100tys)
<<

rosiv

Dołączenie: 27 Lip 2016 18:31

Post 31 Mar 2017 11:51

Witam panowie. Po przeczytaniu tego wątku postanowiłem sprawdzić stan tego nieszczęsnego węża w mojej insigni 2.0 turbo 4x4. Niestety nie posiadam kanału aby przyjrzeć się z bliska.

Image
Image

Czy ja dobrze widzę czy u mnie ten wąż jest wyciągnięty z tej plastikowej obejmy? Myślicie że to celowe? Inna sprawa to ruda. Zastanawiam się czy nie podjechać gdzieś na kanał, wyczyścić, zakonserwowac i otulić jakąś izolacją.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
<<

P405

Post 31 Mar 2017 17:58

Jest wyciągnięty, pomysł masz dobry.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
<<

Karolik

Dołączenie: 26 Wrz 2017 00:09

Post 12 Cze 2018 22:50

Odswieze trochę...
Właśnie skończyłem walczyć z wymiana opisywanego wyzej przewodu.
Zamowilem zamiennik za 200zl jednak nie jest on tak idealny jak oryginał ktory chodzi po 530 zl i niestety ale nie pasuje idealnie blaszka z nacieciem przy końcowce mocowanej do pompy.
Przez to musialem przykrecic go pod innym kątem do pompy i lekko odgiąć metalowe mocowanie z obejmą przewodu na sankach.
Jakby tego bylo mało przewod jest tak ulozony ze nie pasuje w kolejnym mocowaniu i przez to obciera chyba o przewody paliwowe i daje halas na bude.
Tragedia.
Zalałem Dexronem VI.

Widzi ktos jakies rozwiązanie tego burczenia moze zrobić kolejne mocowanie?

P.S. u mnie rozszczelnił sie na gumowym odcinku, nie tam gdzie siedzi w obejmie jak u wiekszosci z was, zakład ktory naprawia węże po próbie regeneracji dal za wygraną :-)
<<

P405

Post 13 Cze 2018 15:41

Jeżeli dziurka zrobiła się na dole w mocowaniu to trzeba wstawić wąż hydrauliczny. Koszt max 100 zł i nie ma już naprężeń.

Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka
Poprzednia

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Zawieszenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości