Problem z wyjęciem kluczyka ze stacyjki

<<

ciskaz

Dołączenie: 31 Maj 2016 13:04

Post 31 Maj 2016 14:15

Problem z wyjęciem kluczyka ze stacyjki

Witam, jestem nowy na forum, szukam pomocy odnośnie mojej insignii z 2009r. 2.0 diesel w automacie. Mam problem z wyjmowaniem kluczyka ze stacyjki zostaje w pozycji 1. Ale nie zawsze nieraz wychodzi normalnie. Za pierwszym razem posłużyłem się specjalnym kluczykiem, źeby odblokować stacyjkę. Rozebrałem plastiki obudowy stacyjki. Do stacyjki jest dołączony od spodu nazwę to elektromagnez z ruchomą końcówką plastikową która zwalnia kluczyk. Jak mam zablokowany kluczyk naciskam tą końcówkę i wtedy mogę przekręcić kluczyk do poziomu 0. Zauważyłem też,że przy włączonym zapłonie po naciśnięciu przycisku przy gałce zmiany biegów na pozycji P, ten tzw.elektromagnez odblokowuje końcówkę plastikową ale nie zawsze. czy ktoś spotkał się tym??
<<

rataj73

Dołączenie: 07 Lip 2014 10:45

Post 31 Maj 2016 16:55

Re: Problem z wyjęciem kluczyka ze stacyjki

Kluczyk można wyjąć ze stacyjki tylko i wyłącznie w pozycji P . Jeżeli nie chce wyjść to pewnie nie łączy włącznik który informuje że lewarek jest właśnie na P. Sprawdź czy ten przycisk od blokady nie zostaje czasami częściowo wciśnięty, jak da się to jeszcze go wysuń i wtedy sprubój wyjąć kluczyk.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

ciskaz

Post 31 Maj 2016 19:28

Kluczyk jeżeli się blokuje( jest w pozycji 1) to wystarczy po rozebraniu obudowy wcisnąć element plastikowy od elektomagnezu(pod stacyjką, jest tylko w wersjach ze skrzynią automat) i bez problemu kluczyk można przekręcić w pozycję 0.Trochę nie przyjemne jest jeżdzić bez obudowy stacyjki, żeby szybko odblokować kluczyk. Mam wrażenie że czasami jest brak sygnału od przycisku z gałki biegów, że jest w położeniu P. Ostatnio wymieniłem samą końcówkę gałki, stara była zniszczona ale w tej gałce nić skomplikowanego żeby coś nie dociskała. Inaczej miałbym problem z przerzucaniem biegów. Pozdr.
<<

rataj73

Post 31 Maj 2016 20:06

No właśnie nie, jeśli ten przycisk na lewarku nie odbije spowrotem do końca, czyli nie powróci do położenia podstawowego to będziesz wahlował biegami nawet bez jego wciśnięcia, ale kluczyka ze stacyjki nie wyjmiesz.
<<

Zbyszek01

Dołączenie: 08 Lut 2015 12:22

Miejscowość: dolnośląskie

Post 31 Maj 2016 21:55

Jest o kluczyku w instrukcji.
Załączniki
Kluczyk.JPG
Kluczyk.JPG (145.79 KiB) Obejrzany 19663 razy
<<

rataj73

Post 01 Cze 2016 08:03

Tak to kolega potrafi tyle że to jest awaryjne wyjmowanie, a on chce mieć tak jak powinno być.
<<

ciskaz

Post 01 Cze 2016 08:47

W wolnej chwili rozbiorę gałkę, może uda mi się włożyć starą ( trochę zniszczona przy wyjmowaniu, ktoś z opla pomyślał że łatwiej wymienić cały element drążka około 1000zł, niż samą gałkę. Gratulacje dla projektanta) i zobaczę jakie będą efekty. Dzięki pozdrawiam
<<

kmy

Dołączenie: 16 Lis 2014 09:03

Post 01 Cze 2016 09:03

Patrząc na mechanizm zmiany biegów, to do gałki nie dochodzi żaden przewód, zatem nie ma tam żadnego przełącznika elektrycznego.
Przycisk w gałce to zwykła blokada mechaniczna natomiast mikrowyłącznik jest w mechaniźmie w tunelu oraz w skrzyni.
Położenie dźwigni zmiany biegów raczej jest brane ze skrzyni, z czujnika położenia biegu.

http://allegro.pl/opel-insignia-lewarek ... 62578.html
http://allegro.pl/mechanizm-zmiany-bieg ... l#imglayer

Jeśli na wyświetlaczu pojawia się litera P, to znaczy, że z dźwignią i czujnikami położenia jest wszystko OK.

Gdyby coś było nie tak, to ta literka nie pojawi się na wyświetlaczu.
<<

rataj73

Post 01 Cze 2016 15:27

Panowie, nie rozbierałem tego więc nie wiem gdzie jest mikrostyk, ale wiem jedno bo sprawdzałem jeżeli dźwignia w lewarku nie będzie odpuszczona na maxa do przodu to się kluczyka nie wyjmie. Dźwignia na P> na wyświetlaczu P i wciśnięty przycisk na lewarku i nie ma mowy o wyjęciu klucza.
Ciskaz jak dasz dźwignię na P to wcinij i puść przycisk na lewarku, powinno być słychać pyknięcie przy stacyjce. Jak go nie ma to przycisk nie wraca do końca.Sprawdź wtedy czy czasem nie możesz zmieniać biegów bez wciśnięcia przycisku.
<<

ciskaz

Post 02 Cze 2016 09:17

Po wciśnięciu przycisku przy gałce nie zawsze jest reakcja blokady kluczyka w położeniu P. Parę razy wyjmuje kluczyk swobodnie następnie następuje blokada czyli nie ma reakcji przy stacyjce. Zauważyłem, że jeżeli nie mogę wyjąć kluczyka, położenie skrzyni jest na P , to muszę pchnąć mocniej lewarkiem do przodu bez wciśniętego przycisku przy gałce. I kluczyk się odblokowuje. Zmiany biegów działają tylko przy wciśniętym przycisku czyli tu jest ok. Muszę trochę pojeżdzić i posprawdzć to położenie lewarka a wyjęcie kluczyka.
Następna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Elektryka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości