Poprawiamy seryjne audio

<<

piotreq

Dołączenie: 10 Maj 2014 23:03

Post 09 Sie 2015 09:27

Poprawiamy seryjne audio

Cześć :-)

Mam już dość seryjnego audio w Isi :-)
Czas na zmiany, ale rodzi się kilka pytań.

Plan to wygłuszyć drzwi, zainstalować zestaw odseparowany na przód oraz czterokanałowy wzmacniacz (może tył… może zabudowa suba…). Po głowie chodzi mi zamiast wzmacniacza procesor Match… ale to raczej za drogie rozwiązanie.

Jak z tymi cholernymi dźwiękami ostrzeżeń? Da się coś z tym zrobić, żeby po instalacji wzmacniacza nie urywało głowy?
Czy ktoś wygłuszał drzwi i może się podzielić zdjęciami z tej operacji? Na moje niewprawne oko miejsca tam nie ma wiele… :/
Jaka jest maksymalna głębokość dla głośnika w Isi?
Jak z przejściem kablem głośnikowym przez kostki w drzwiach? Jakaś fotorelacja? :)

Dzięki!
Piotr
<<

Alex

Awatar użytkownika

Administrator

Dołączenie: 19 Sty 2013 00:00

Miejscowość: Iława

Post 09 Sie 2015 11:00

Re: Poprawiamy seryjne audio

Jedynie mogę pomóc w postaci zdjęć z wygłuszeniem i na tym moja kwestia w wątku car audio się kończy ;)

Użyłem mat wygłuszających Standartplast model iSilver oraz pianki wygłuszającej GMS-01A o grubości 5 mm w przednich drzwiach oraz 3 mm w tylnych drzwiach.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Sorry za ten palec u góry ale słońce było już tak nisko, że bez prymitywnej przesłony nie dało rady zrobić zdjęcia ;)

Image

Image

Image

Tutaj się rozpędziłem i zapomniałem zrobić zdjęcia mat wewnątrz drzwi.

Image

Image

Image

Image

Forum Opel Insignia poleca:

<<

mareksad

Dołączenie: 07 Kwi 2016 17:02

Post 07 Kwi 2016 17:21

podepnę się pod temat...
mam Insignie od kilkunastu dni ale audio jest naprawdę słabe. U mnie jest cd300 i chyba 5 głośników tzn. po jednym w drzwiach i ten na podszybiu ale dla porównania z np VW Bora z 1999r i tez oryginalnymi głośnikami to Insignia wypada żle.
Kupiłem takie głosniki :Alpine SXE-1725S i dałem je na tył , wygłuszenie zrobiłem matami ale dźwięk dalej słaby... teraz myślę o przodzie ,znalazłem takie głosniki: HERTZ 165.3-2 http://www.caraudiodirect.co.uk/speaker ... eaker-5118 , może ktos taki cos zakładał??? nie chce mieć jakiegoś super basu ale chociaż trochę głębi .
Załączniki
4221355428127.jpg
HERTZ DCX165.3
4221355428127.jpg (62.68 KiB) Obejrzany 11469 razy
SXE-1725S.jpg
Alpine
SXE-1725S.jpg (21.25 KiB) Obejrzany 11455 razy
<<

mareksad

Post 16 Kwi 2016 17:47

Drodzy Forumowicze:)
Głośniki Hertz grają lepiej niż Alpine, ale to poprostu chyba to radio CD 300 jest strasznym badziewiem i daje słabej jakości dźwięk. Zrobiłem tak , że zostawiłem z przodu oryginalne głośniki a Hertz dałem na tył. Po wygłuszeniu jest może trochę lepszy dźwięk. Teraz mam zamiar dołożyć aktywny subwoofer do bagażnika żeby mieć trochę niskich tonów.
<<

ijareek

Dołączenie: 03 Lip 2013 14:10

Post 16 Lut 2017 15:52

Ja male ten sam dylemat. Ale ... radio nie jest najgorsze. Wygluszenie drzwi, wywalenie glosniczka z przedniego podszybia, zmiana glosnikow we wszystkich drzwiach na lepsze, dolozenie wzmacniacza 4 kanalowego i gra i buczy! Radio jest OK. Glosniki sa do d...
<<

adas8484

Awatar użytkownika

Dołączenie: 30 Cze 2016 12:04

Post 15 Mar 2017 09:08

czyli jakie glosniki wstawic do cd300? jest to plugandplay? trzeba zdejmowac boczki drzwi?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
<<

mareksad

Post 15 Mar 2017 11:01

adas8484 napisał(a):czyli jakie glosniki wstawic do cd300? jest to plugandplay? trzeba zdejmowac boczki drzwi?

Radio CD300 to chyba najgorsze badziewie jakie mogli wstawić, gdybym wiedział że to tak słabo gra szukał bym auta z lepszym radiem. Jeżeli ktos chce poprawić coś to jest sporo roboty, sama wymiana głośników nic nie daje , a w moim przypadku głosniki w tylnich drzwiach graja gorzej niz oryginalne a wstawiłem Hertza. Do cd 300 trzeba by dać wzmacniacz to by może pomogło... to radio ma ledwo 4x20W na dodatek sygnał na tył jest jakoś zredukowany. Ja u siebie dołożyłem subwoofer to mam troche basu ale szału nie ma. Wg mnie szkoda czasu drugi raz bym nawet nie zaczynał.

Boczki trzeba ściagać ale to proste , jeżeli chcesz zakładac nieoryginalne głosniki musisz zaopatrzyc sie w takie adaptery/dystanse zeby pasowały w drzwi.
<<

adas8484

Awatar użytkownika

Post 15 Mar 2017 12:45

insignia ma 7glosnikow zapomniales o 2 tweeterach
, bynajmniej ja mam a mam biedna wersje edition 2009

<<

adas8484

Awatar użytkownika

Post 15 Mar 2017 12:46

mareksad napisał(a):
adas8484 napisał(a):czyli jakie glosniki wstawic do cd300? jest to plugandplay? trzeba zdejmowac boczki drzwi?

Radio CD300 to chyba najgorsze badziewie jakie mogli wstawić, gdybym wiedział że to tak słabo gra szukał bym auta z lepszym radiem. Jeżeli ktos chce poprawić coś to jest sporo roboty, sama wymiana głośników nic nie daje , a w moim przypadku głosniki w tylnich drzwiach graja gorzej niz oryginalne a wstawiłem Hertza. Do cd 300 trzeba by dać wzmacniacz to by może pomogło... to radio ma ledwo 4x20W na dodatek sygnał na tył jest jakoś zredukowany. Ja u siebie dołożyłem subwoofer to mam troche basu ale szału nie ma. Wg mnie szkoda czasu drugi raz bym nawet nie zaczynał.

Boczki trzeba ściagać ale to proste , jeżeli chcesz zakładac nieoryginalne głosniki musisz zaopatrzyc sie w takie adaptery/dystanse zeby pasowały w drzwi.

tyl to jest tak wyciszony ze ledwo wogole cos z tylu gra a przod duzo glosniej

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Car audio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości