Intellink R700 Insignia 2014 - problem z MP3

<<

Slashxxl

Dołączenie: 13 Cze 2015 14:18

Post 30 Gru 2015 16:09

Intellink R700 Insignia 2014 - problem z MP3

Witam.

Niestety nie mogłem znaleźć innych postów na ten temat na forum jak i po za forum - wujek google też nic specjalnego wie.

Mam Opla Insignię 2014 - niestety mam też duzy problem z odtwarzaniem muzyki z Pendrive.
Wyświetlane foldery z mp3 nie są w takim samym układzie jak na pendrive tylko rozwalone byle jak i trudno dojść do tego co jest z jakiego albumu dodam że cały album jednego wykonawcy jest w całości natomiast składanki już rozsypane.
Niestety projektant nie pomyślał, że ktoś może słuchać składanek tylko pełne albumy - czy ktoś potrafi sobie z tym nieudolnym fantem poradzić?

Dodam, że formatowanie pena + wizyta w ASO nic nie dała.
Jest to niestety kulawa funkcja tego systemu z którą nie potrafię sobie poradzić.

Poniżej taka sytuacja - porównanie układu z Pena i układu z Auta po włączeniu pena do USB:

Image
<<

coolmobil

Dołączenie: 21 Kwi 2015 10:56

Post 30 Gru 2015 17:50

Re: Intellink R700 Insignia 2014 - problem z MP3

A może kwestia sortowania w aucie ma na to wpływ. Z tego co widzę na zrzucie to w aucie masz sortowanie po wykonawcy a na penie masz katalogi jakie założyłeś...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Forum Opel Insignia poleca:

<<

Slashxxl

Post 30 Gru 2015 22:32

coolmobil napisał(a):A może kwestia sortowania w aucie ma na to wpływ. Z tego co widzę na zrzucie to w aucie masz sortowanie po wykonawcy a na penie masz katalogi jakie założyłeś..

Nie to nie kwestia sortowania w menu - bo jeżeli rzucę tylko jedną płytę (składankę różnych zespołów) na pena to w samochodzie widać kilka katalogów różnych wykonawców.
i w każdym katalogu jest tylko np. jeden utwór tegoż wykonawcy.

Jeżeli składanka będzie zwierać 10 tytułów dziesięciu wykonawców to w aucie będzie 10 różnych folderów zawierających tylko jedną piosenkę.
<<

coolmobil

Post 30 Gru 2015 22:47

Ale to wynika z tego co piszesz w ostatnim zdaniu ze player w aucie właśnie dokonuje sortowania po wykonawcach i np jeśli będziesz miał na penie w 2 katalogach po 10 rożnych utworów ale tylko 5 wykonawców to powinno byc 5 katalogów po 4 utwory

<<

Slashxxl

Post 30 Gru 2015 23:08

coolmobil napisał(a):Ale to wynika z tego co piszesz w ostatnim zdaniu ze player w aucie właśnie dokonuje sortowania po wykonawcach i np jeśli będziesz miał na penie w 2 katalogach po 10 rożnych utworów ale tylko 5 wykonawców to powinno byc 5 katalogów po 4 utwory

Każdy inny wybór z menu możliwości sortowania robi totalną rozwałkę w Pendrive.

Jeśli sortuję po utworze to wszystko wrzuca do jednego wora
Jeśli sortuję po wykonawcy rozwala na pojedyńcze utwory
Przy sorcie albumów to samo jak wyżej
Przy rodzajach to samo jak wyżej.

Nie ma menu które pokazywał by zawartości folderów jak w pierwszym screanie z Pendrivea.
<<

coolmobil

Post 30 Gru 2015 23:27

Hm... Ciekawe, nie moge sprawdzić tego u siebie ale nadal bym sie upierał ze to kwestia ustawień odtwarzacza

<<

Slashxxl

Post 30 Gru 2015 23:32

coolmobil napisał(a):Hm... Ciekawe, nie moge sprawdzić tego u siebie ale nadal bym sie upierał ze to kwestia ustawień odtwarzacza

Mnie już dosłownie ręce opadają - w ASO 2x nie dali z tym rady.
A nie mam z kim porównać czy w tym samym modelu działa tak samo
<<

wassermann

Dołączenie: 19 Maj 2015 19:38

Post 02 Sty 2016 01:23

Jestem zbyt leniwy by u siebie z tym zrobić porządek, ale wydaje mi się, że właściwy trop jest zupełnie inny - Wy próbujecie zmusić samochód do posortowania utworów identycznie jak w strukturze katalogi\pliki na pendrive, a to się nie uda. Każdy plik MP3 ma swoje właściwości - spróbujcie utworzyć MP3 z płyty, a zobaczycie, że możecie nadać mu atrybuty: wykonawca, tytuł, album, gatunek i inne. Zupełnie niezależnie od nazwy nadanej plikowi MP3 i tego, w jakim katalogu go zapiszecie. Jeśli nie nadacie atrybutów - utwór po prostu będzie kojarzony po nazwie pliku. Ale nadrzędne są atrybuty we właściwościach pliku MP3. Przypuszczam, że Intellilink dokonuje sortowania właśnie wg nich, pomijając zupełnie organizację ich umieszczenia na USB.

Nieprzypadkowo możliwości sortowania przez Intellilink są takie same jak atrybuty MP3, czyż nie? Wykonawca, gatunek, album...

A w ogóle najlepiej konsekwentnie podawać wykonawcę i tytuł - wówczas Intellilink pozwoli na wybór żądanego kawałka komendą głosową. Przyznam, że parę osób już nieźle zbajerowałem mówiąc do mojej Insigni: Audio -> Odtwórz: Lady Pank Sztuka Latania, a po 3 sekundach z głośników uderza muzyka :) Miła pani czasami potwierdza i od razu odtwarza, a czasami powtarza komendę upewniając się czy na pewno miałem to na myśli, wówczas trzeba jeszcze powiedzieć "tak". System (w MR2016) jest naprawdę niegłupi, mimo że jest ustawiony na komendy w języku polskim, to potrafi rozpoznawać także wyrazy angielskie zmieszane z polskimi, a już mega bajerem jest to, że rozumie jak mu mówię np.: Odtwórz: Deep Purple Child In Time. Jak to odkryłem, to ze zdziwienia śmiałem się naprawdę głośno :)

Korzystając z kategorii można mówić (tak sądzę, nie próbowałem): Odtwórz: Metal, albo Odtwórz: Iron Maiden. Oczywiście wg kategorii, na jakie sortuje Intellilink. A tutaj z pomocą powinny przyjść atrybuty plików MP3. Fachowo to się nazywa "tagi ID3".

Do takiego rozwiązania problemu skłania mnie opinia kolegi wyżej, że "cały album jednego wykonawcy jest rozpoznawany w całości", a nie porozrzucany. To może świadczyć o tym, że podczas konwersji z audio formatu na MP3 program nadał tagi ID3 jednolite pod względem pola "album", tak więc nawet jakby kolega teraz rozbił na USB katalog i rozproszył pliki z tego albumu pomiędzy inne katalogi, to i tak Insignia zbierze je do kupy w cały album. Możecie nakazać sortowanie po różnych kategoriach, ale to są kategorie według tagów ID3, kompletnie oderwane od struktury katalogów i nazw samych plików MP3. Proponuję, pobawcie się edytorami tagów ID3 i konsekentnie wypełnijcie pola (atrybuty pliku MP3). Chwilę to zajmie, ale przynajmniej podczas jazdy wyszukiwanie ulubionej muzyki stanie się intuicyjne. Czuję, że to jest właściwy trop. Szczególnie, gdy MP3 ściąga się z netu, to w tagach ID3 robi się totalny burdel.

M.
<<

wassermann

Dołączenie: 19 Maj 2015 19:38

Post 05 Wrz 2016 15:54

Po kilku miesiącach stwierdzam, że mój trop z "tagami" MP3 jest jak najbardziej słuszny. Opcje sortowania odwołują się do tagów, nadanych we właściwościach pliku, a nie do ich nazw czy tym bardziej lokalizacji w folderach.

Odkryłem jednak coś, co być może pomoże osobom chcącym mimo wszystko wybrać pliki muzyczne z konkretnych FOLDERÓW (katalogów) na pendrive. Kolega w pierwszym poście nie pokusił się o użycie przycisku "Więcej". A szkoda, bo po jego wybraniu pokazuje się kilka dodatkowych opcji sortowania/wyboru, w tym opcja Foldery (czy jakoś podobnie). Po jej wybraniu na ekranie wyświetla się zawartość USB drive, dokładnie tak jak na komputerze - widać katalogi, można wejść gdzie się chce i odtwarzać muzykę z wybranego katalogu.

M.

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Car audio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości