Intellilink 900 - wejście Video

<<

rs79

Dołączenie: 21 Lis 2015 11:25

Post 13 Lut 2017 10:51

Intellilink 900 - wejście Video

Cześć,
czy udało się komuś podłączyć jakiekolwiek zewnętrzne źródło obrazu (np jakiś android box lub odtwarzacz DVD) do fabrycznego radia Intellilink 900 - Insignia rok modelowy 2015.
Czy takie coś wiąże się jedynie z podpięciem jednego kabla Video, czy w grę wchodzi grubsze przeprogramowanie?

Dzięki
Rafał
<<

marcines

Awatar użytkownika

Dołączenie: 11 Kwi 2014 22:54

Miejscowość: KRK

Post 16 Lut 2017 14:16

Re: Intellilink 900 - wejście Video

Też czekam, aż ktoś wybada temat i zrobi dobrego tutoriala. Z tego co wiem, potrzeba interfejsu video dla intellilinka. Nie był montowany w żadnej wersji wyposażeniowej, ale można było domówić extra. Daje on wejście wideo, a potem to już można na ekran puścić co się chce. Nie wiem tylko, czy dotyk obędzie działał z jakimś Android boxem.

Jak coś więcej wiesz, to napisz.
N/A Power
Image

Forum Opel Insignia poleca:

<<

rs79

Post 16 Lut 2017 14:39

Nawet jak dotyk nie będzie działał to 80% problemów jest ogarniętych. Zawsze można sobie zrobić creen mirror z telefonu.
Mi zależałoby tylko na tym, żeby używać Google Maps + oglądanie filmów w czasie jazdy dla dziecka. Cała reszta jest ok w Intellilinku.
Niestety, ale nawigacje wbudowane w auto, które ciągle trzeba aktualizować odchodzą powoli do lamusa.

Myślałem nawet, żeby w swojej ISI wymienić radio na Androidowe (koszt około 3k), ale nie da się wymienić Intellilinka 900 na nic. Póki co skazani jesteśmy na Intellilinka.

Mam jeszcze cichą nadzieję, że ktoś wymyśli patent wgrania aplikacji do creen mirrora z komórki przez USB lub bluetooth. Przecież Intellilinki pracują na linuxie. Na pewno da się wgrać jakoś aplikację do mirrora tylko GM zablokował taką możliwość.
<<

matysek

Dołączenie: 02 Gru 2015 17:57

Post 17 Lut 2017 04:23

Hm..., android auto albo Apple CarPlay i nawigacja działa.
<<

rs79

Post 17 Lut 2017 08:59

No tylko trzeba mieć takie coś w samochodzie jeszcze. Intellilink z roku modelowego 2015 nie obsługuje ani jednego ani drugiego. Gdyby obsługiwał chociaż Apple Car to mimo, że nie trawię Apple to kupiłbym sobie iPhone tylko do użytkowania go w samochodzie.
<<

marcines

Awatar użytkownika

Post 17 Lut 2017 12:07

Oto linki jakimi dysponuję w tym temacie:
http://www.carvision.nl/index.php?item= ... 82&lang=NL
http://www.xcarlink.co.uk/product.php?p ... =41&page=1
http://www.navitechus.com/gm77cam

Tu jest instalacja od zera:
https://youtu.be/g2Fx03U2RVo

Tylko nie wiadomo czego i po ile, bo gość ewidentnie robi sobie reklamę, żeby sprzedawać usługi. Nie chce się dzielić wiedzą - nie odpisuje na wiadomości.
Na innych jego filmach wiać jak to działa. Generalnie wszystkie funkcje IntelliLinka są zachowane, a Androida wzbudza się przyciśnięciem specjalnej strefy na ekranie (prawy górny narożnik). Bajka!

A Tu gościu zainstalował sobie kamerę i chyba po drodze musiał dołożyć interface:
http://www.insignia-enthusiast.org/foru ... ent-265453

Wrzucajcie co macie. Ja jestem zdeterminowany i chciałbym zobaczyć kiedyś na ekranie gównianego Jntellilinka Androida.
N/A Power
Image
<<

rs79

Post 17 Lut 2017 12:14

Fajne. Ja tam jestem w stanie i z półtora tysia albo i może więcej zapłacić za takie coś jak będzie dobrze działało. Kwestia tylko jak to ogarnąć. Może za rok dwa ktoś to opublikuje i więcej urządzeń podobnych powstanie.
<<

marcines

Awatar użytkownika

Post 17 Lut 2017 12:27

Jak chcesz robić samemu, to w 1,5k by się to zamknęło. Interfejs video to jakieś 270EUR, a jakiś box z androidem do podpięcia na wejście, to już grosze.
N/A Power
Image
<<

rs79

Post 17 Lut 2017 12:29

Mam jeszcze samochód na gwarancji... Poza tym mam dwie lewe ręce do samochodów ;) Wolałbym, żeby ogarnął mi to ktoś, kto da gwarancję i będzie przede wszystkim wiedział co robi.
<<

marcines

Awatar użytkownika

Post 17 Lut 2017 12:42

Nie wiem jak tam teraz wygląda kwestia IntelliLinka, ale ja jak odebrałem swoje auto 3 lata temu, to mi się nie zgadzała specyfikacje ze stanem faktycznym (brak aplikacji w IntelliLinku), więc złożyłem reklamację i zaproponowali mi zwrot kasy za intelliLinka. Jeśli nadal chwalą się funkcjami, które nie działają, to składaj reklamację, bierz zwrot kasy i będziesz miał środki na zlecenie zewnętrznej firmie instalacji takiego setupu :)
N/A Power
Image
Następna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Car audio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 4 gości