Mikrostyk klapy bagażnika - wymiana

<<

frembud

Dołączenie: 11 Maj 2013 14:49

Miejscowość: Polkowice

Post 28 Cze 2013 15:20

Mikrostyk klapy bagażnika - wymiana

w sytuacji gdy klapa działa z pilota a nie działa z przycisku. Robiłem w sedanie, ale podejrzewam że dotyczy wszystkich.
-kupujemy w sklepie elektronicznym lub na allegro (np. http://allegro.pl/mikro-switch-styk-12- ... 85266.html) w cenie ok 2zł/szt
-ściągamy osłonę,
-ściągamy kostkę instalacji mikrowylącznika i kabelkiem sprawdzamy czy przy zmostkowaniu zamek działa
-odkręcamy listwę bagażnika (4 nakrętki M6 na klucz 10 i i dwa zatrzaski)
-podważamy śrubokrętem i wyciągamy wraz z kostką
- wydłubujemy zalaną gumę od tyłu tam gdzie wchodzą kable
-wyciągamy mikrowyłącznik (kwadracik 12x12 mm)
-kupiony mikrowylącznik minimalnie szlifujemy rogi (jak oryginalny)
-przymierzamy wysokość główki aby działal( te styki występują w różnej wysokości przycisku, ja kupiłem z dłuższy i go zeszlifowałem)
-lutujemy kabelki do styków
-osadzamy mikrowyłącznik na kropelkę
-montujemy całość i działa

z tego co czytałem na forum, jest to częsta przypadłość insigni. U mnie działa tydzień i mam nadzieję że będzie to lepsze rozwiązanie niż oryginalne opla.
cała operacja zajęła mi nie całą godzinę i można to zrobić na parkingu pod blokiem
pozdrawiam
<<

pawelpio

Dołączenie: 16 Paź 2013 18:41

Post 29 Paź 2013 10:19

Re: mikrowyłącznik klapy bagażnika

mikrostyk na 4 druciki czy na 2?

Forum Opel Insignia poleca:

<<

frembud

Post 29 Paź 2013 18:25

Re: mikrowyłącznik klapy bagażnika

mój był na 4, zbadaj miernikiem które sa ci potrzebne( po naciśnięciu jest przejście) i do nich przylutuj przewody. Mój wyłącznik działa dalej pomimo cotygodniowego traktowania autka karcherem ( jeśli chodzi o wilgoć)
<<

pawelpio

Post 06 Lis 2013 17:10

[PORADNIK] Naprawa przełącznika tylnej klapy - mikrostyk

hej
Z racji tego ze wiele osób dopadła bolączka tylnej klapy w postaci nie działającego przycisku postanowiłem zrobić fotostory:) Wprawdzie już ktoś opisywał pobieżnie to na forum ale postanowiłem to unaocznić :mrgreen: Wg mnie będzie to trwalsze niż oryginał, gdyz w ori do przycislu dostawała się woda :twisted:

Co nam potrzeba:

- kluczyk 10 najlepiej rurkowy
- silikon/klej na gorąco
- mały śrubokręt -
- mikro-styk 4 pin 12/12mm
- cyna i lutownica

Image

1. Zaczynamy od otworzenia tylnej klapy i ściągnięcia osłony wewnętrznej
jest kilka spinek z których najpierw wyciągamy środki a potem samą spinkę.
Image
Image
Image

2. Następnie podważamy osłonę zamka klapy i uchwytu do zamykania.
i mamy taki oto widok

Image

3. Po zdemontowaniu osłony klapy musimy odkręcić 4 nakrętki trzymające blendę. 2 są na rogach klapy(pod stożkowymi osłonkami) i dwie pod samym znaczkiem Opel. Potem od spodu wyciągamy wtyczkę przycisku!!

Image
Image

Następnie musimy wycisnąć 2 zatrzaski trzymające blendę do klapy. można sobie pomóc jakaś cienka rureczka albo śrubokrętem

Image

4. Po ściągnięciu blendy mamy oto taki widok.
Image

5. Trzeba teraz wyciągnąć sam przycisk. Podważamy delikatnie we wskazanych miejscach i bez problemu powinien wyjść z zatrzasków

Image
Image

6. Teraz trzeba wydłubać mikro-styk który jest uszkodzony. najlepiej naciąć żyletka/nożykiem i powoli wyrywać kawalki gumy..
Image
Image

7. teraz trzeba spasować zakupiony mirostyk do obudowy - trzeba go po bokach i rogach zeszlifować,

8. Zabieramy mikrostyk i jego obudowę do auta i podłączamy - musimy sprawdzić które piny sa nam potrzebne aby po naciśnięciu guzika otwierało nam
klapę bagażnika. Gdy już określimy te właściwe zaginamy te niepotrzebne do środka. (pamiętaj który kabelek gdzie był)

9 Potem lutujemy wszystko.
Image
10. Testujemy czy działa przy klapie:)

11. Jeśli wszystko działa to składamy. Ja użyłem do zalania mikrostyku kleju na gorąco gdyz szybko schnie.
następnie zalałem gniazdo przełącznika silikonem i osadziłem cały mikrostyk z obudowa w blendzie. Dodatkowo wszystko oblałem silikonem. Nie będzie dostawać sie woda :)
Image
Image

12 składamy w odwrotnej kolejności :) i cieszymy sie działającą klapą :)
Jesli ktos nie ma otwierania klapy z kluczyka to trzeba przez tylne fotele dostać sie do wewnętrznej cześci klapy i wyciągnąć zaślepkę i wtedy ja sobie otworzyć :)
<<

kiego

Awatar użytkownika

Dołączenie: 27 Gru 2012 13:11

Miejscowość: Sheffield/Brodnica

Post 06 Lis 2013 17:32

Re: [PORADNIK] Naprawa przełącznika tylnej klapy

Bardzo dokladna fotorelacja,mysle ze przyda sie wielu z nas ;)
Insignia 2.0 cdti 204km,2012r-historia
Antara Cosmo Navi 2.2CDTI 223 PS 483NM,
<<

frembud

Post 06 Lis 2013 18:10

dokładnie masz rację, istotne jest również to że mikrostyki 12x12 występują z różną długością trzpienia i na to trezba zwrócić uwagę przy montażu, czy nie trzeba troszkę zeszlifować.
Do admina, czy nie przenieść do osobistego warsztatu? fajnie byłoby rozbudować tamten dział, bo coraz częściej musimy wyręczać ASO.
<<

marcinsobi

Awatar użytkownika

Dołączenie: 14 Lip 2010 10:12

Miejscowość: Police ,SE

Post 07 Lis 2013 11:16

tak dodam od siebie ze w kombi nie trzeba demontowac calej tapicerki na klapie tylnej ,
wystarszy lekko podwazyc wylacznik i wyskakuje (sam tak robilem),
wiadomo troszke bedzie ciezej z wymiana mikrostyko bo trzeba to bedzie robic na aucie ,ew. mozna obciac przewody (tak robia w ASO)przy wymianie mikrostyku.i po naprawie polutowac :D
<<

pawelpio

Post 07 Lis 2013 11:32

dokladnie w sedanie tez mozna obciąć ale ściągniecie tapicerki wraz z blenda to 5 minut :) :D
<<

marcinsobi

Awatar użytkownika

Dołączenie: 14 Lip 2010 10:12

Miejscowość: Police ,SE

Post 07 Lis 2013 11:35

w kombi troszeczke dluzej (5.30 min) ale latwo polamac spinki
<<

leszek0273

Dołączenie: 17 Maj 2014 20:49

Post 31 Maj 2014 22:56

Re: [PORADNIK] Naprawa przełącznika tylnej klapy - mikrostyk

Czy ktoś może w miarę dokładnie opisać jak otworzyć awaryjnie klapę bagażnika w sytuacji kiedy mikrostycznik nawalił, a klapa zamknięta. Ktoś napisał zdawkowo, że jest taka możliwość.
Insignia 160 km/181km w PowerBox
Następna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Osobisty warsztat

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość