Olej w płynie chłodniczym

<<

rafalb

Dołączenie: 15 Cze 2013 12:41

Post 06 Lut 2014 00:05

Olej w płynie chłodniczym

Witam. Silnik 1.8, czy ktoś przerabiał już maź, chyba z oleju w zbiorniczku płynu chłodniczego? Czego może to być skutkiem? Auto ma przebieg całe 72 tys km, od nowosci w moich rekach :(
<<

rafalb

Post 10 Lut 2014 22:52

Re: Olej w płynie chłodniczym

Witam. No i Isia padła :( , wylala zbiorniczkiem plyn i wyladowala w warsztacie. Poogladali, wymienili termostat bo mimo zagrzania weze od chlodnicy zimne, wymienili pompe wody ale dalej to samo. Teraz postawili diagnoze, ze to uszczelka pod glowica i rozbiorka silnika. Oby bylo to wlasnie to. Dodatkowo zmiana paska rozrzadu bo skoro motor otwarty to lepiej to zrobic. Auto ma 72 tys km i az mi sie wierzyc nie chce, ze taka awaria przy takim przebiegu i odpowiednim serwisowaniu. Ciekaw jestem jak szarpnie to po kieszeni...

Forum Opel Insignia poleca:

<<

Kalinowski80

Dołączenie: 09 Wrz 2013 11:26

Post 11 Lut 2014 02:36

Witam.
Czytałem ostatnio artykół na temat oleju w płynie chłodniczym. Może to być uszczelka albo pęknięty blok silnika, oby nie. Pozdrawiam.
<<

bravo1

Dołączenie: 01 Lut 2012 10:47

Post 11 Lut 2014 10:32

Olej w płynie chłodzącym to na 75% uszczelka pod głowicą. Dla pocieszenia powiem Ci, że u mojego szwagra w Mondeo poszła ona po 14 tys. km i jeden miesiąc po końcu gwarancji.
Insignia 1,6 T Kraków i okolice
<<

caliber44

Dołączenie: 16 Gru 2013 17:53

Post 12 Lut 2014 22:28

Witam dzisiaj to samo 1.8 benzyna przebieg 90100 km olej w plynie chlodniczym (brazowy plyn) diagnoza serwisu uszkodzona uszczelka pod glowica auto laweta i czekamy czy naprawia na gwarancji jutro odpowiedz znacie juz koszty takiej imprezy? Pozdrawiam
<<

rafalb

Post 12 Lut 2014 22:49

Witam. Jest swiatelko w tunelu. Moze to nie uszczelka pod glowica. Ekspert stwierdzil, ze olej w plynie widoczny w zbiorniczku pochodzi z nieszczelnosci chlodniczki oleju, ktora ponoc namietnie w ASO naprawiaja/uszczelniaja wiec sprawdzaja jej szczelnosc oraz jej oringow. Natomiast wyrzucanie wody z ukladu pochodzi najprawdopodobniej z zapowietrzenia ukladu chlodzenia. Wymienilaem kilka tyogodni temu zbiorniczek plynu i zostal nieodpowiednio odpowietrzony. A to tlumaczy zachowanie Isi
Oby tak bylo. To i naprawa pojdzie w setki a nie w tysiace
Ty tez podsun taka mysl mechanikom
Pozdrawiam
<<

Domino76pl

Dołączenie: 02 Paź 2013 21:29

Post 16 Lut 2014 17:00

Czy są już jakieś konkretne diagnozy
Mam ten sam silnik i jestem ciekaw jakich problemów się spodziewać :)
<<

rafalb

Post 16 Lut 2014 20:30

Witam. Jednak padla uszczelka pod glowica. Silnik w polowie rozebrany, glowica pojechala na test szczelnosci. W poniedzialek/wtorek beda skladac. Oczywiscie nowy rozrzad choc przebieg 72 tyskm. Krew mnie zalewa jak pomysle o kosztach awarii i dziwie sie jak taka usterka mogla sie pojawic w takim nowym aucie. Pojawil sie olej w zbirniczku, ale sam zbiorniczek byl wczesniej popekany od dolu. Kazali mi go mocno przegonic i pozniej juz padl. Pracowal 2 minuty, weze zimne do chlodnicy a plyn wywalal zbiorniczkiem. Zobaczymy czy teraz bedzie wszystko ok. Oby
<<

caliber44

Dołączenie: 16 Gru 2013 17:53

Post 19 Lut 2014 16:33

WITAM JEST DIAGNOZA :GŁOWICA SZCZELNA USZCZELKA POD GŁOWICA TEŻ OK BRAK POTRZEBY WYMIANY

NATOMIAST OLEJ PRZECIEKAŁ Z WEŻY KTÓRE DOPROWADZONE SA DO CHŁODNICY OLEJU

NAPRAWA NA GWARANCJI ZAPŁACIŁEM 300 ZŁ ZA OLEJ I PŁYNY

NORMALNY KOSZT NAPRAWY 1050 ZŁ

PODOBNO ZADKO ZDARZA SIE USZCZELKA PRAKTYCZNIE WCALE ALE KTO TO NAPRAWDE WIE:)
<<

rafalb

Post 19 Lut 2014 21:48

Witam. Woz odebrany z serwisu. Uczelka wymieniona, glowica sprawdzona - szczelna, wiec tylko splanowana. Rozrzad nowy, pompa wymieniona ( stara miala polamany wirnik), termostat wymieniony, uszczelki chlodnicy oleju wymienione, olej i plyn chlodniczy swiezy. Oby sie Isia zreflektowala i jezdzila juz teraz bezawarynie. Wszystko dobrze, tylko budzet uszczuplony o 3 tysiaki. Pozdrawiam wszystkich i oby Was awarie omijaly szerokim lukiem!
Następna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Silniki benzynowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości