Komunikat "Awaria samochodu, skontaktuj sie z serwisem"

<<

pawelpio

Dołączenie: 16 Paź 2013 18:41

Post 12 Gru 2013 20:30

Re: Komunikat "Awaria samochodu, skontaktuj sie z serwisem"

u mnie ten komunikat oznacza l maks 2000 obrotow i peknieta rure turbo
<<

dziegma

Awatar użytkownika

Dołączenie: 25 Mar 2013 15:05

Miejscowość: Warszawa

Post 12 Gru 2013 22:42

Mam to samo i u mnie opcom pokazuje awarie swiecy zarowej na 4 cylindrze

Forum Opel Insignia poleca:

<<

MACIEK ANGLIA

Dołączenie: 13 Paź 2013 01:28

Post 28 Lut 2014 23:33

Re: Komunikat

[quote="dziegma"]Mam to samo i u mnie opcom pokazuje awarie swiecy zarowej na 4 cylindrzeS
Sorki Koledzy,ja rozpoczelem ten post,wiec już pisze co było przyczyna u mnie..dwa wtryski do wymiany. Przepraszam ze dopiero teraz napisałem.Pozdrawiam.
<<

piotr75

Dołączenie: 03 Wrz 2013 17:26

Post 11 Mar 2014 21:18

to samo swieca na 3 cylindrze.
Sorry za bledy -klawiatura niemiecka:-)
<<

rafalek002

Dołączenie: 19 Lis 2013 00:12

Post 17 Mar 2014 14:23

Mialem a w sumie dalej mam to samo. troszeczke przycisniesz na gaz mocniej ( nie wspomne juz o wyprzedzaniu) zapala sie serwis I brak mocy. W serwisie wymienili zawor cisnienia, przeczyscili DPF I dalej to samo sie dzieje, powiedzieli ze turbina do wymiany ale jak czytam wszystkie temty zwiazane z tym problemem to mysle ze trzeba szukac gdzie indziej rozwiazania. Wczesniej tez pisalem o tym temacie viewtopic.php?f=9&t=3365&start=30
W piatek bylem na serwisie w angielskim garazu I poprosilem jeszcze raz o sprawdzenie problemu ale goscie poza ponownym wyczyszczeniem DPF nic mi nie powiedzieli. Sam nie wiem gdzie juz szukac przyczyn...
Pozdrawiam
2.0 CDTI 160KM 2009r.
<<

Damiano

Awatar użytkownika

Dołączenie: 07 Gru 2014 20:23

Post 07 Gru 2014 21:22

Witam.

Miałem bardzo podobny problem. Podczas jazdy nagle wyswietlił sie komunikat "skontaktuj sie z serwisem" a auto przestało jeździc. Obroty dochodziły tylko do 3000.

Problem zdiagnozowałem po przeczytaniu kilkunastu postów na ten temat.
U mnie był zabrudzony i to porządnie czujnik ciśnienia doładowania. Jak go znaleźć ? Należy zdjąć plastikową osłonę silnika i z tyłu prawie po środku jest wkręcony do kolektora ( trzyma go jedna śruba). Trzeba mieć wygimnastykowane ręce aby ja odkręcić ( Trox chyba 20). Po wyjęciu popsikałem srodkiem do czyszczenia WD30 , przedmuchałem i zaczął wyglądać jak nowy. Zamontowałem i problem jak ręka odjął.
Image

Natomiast to co kolega wcześniej pisał , że znajduje się z przodu po prawej stronie przy chłodnicy to jest elektrozawór sterowania turbiną do którego są wpięte dwa gumowe wężyki. Niestety w przypadku Insigni jest nierozbieralny,zgrzany, przynajmniej ja taki mam.

Pozdrawiam
<<

piotr75

Dołączenie: 03 Wrz 2013 17:26

Post 07 Gru 2014 22:27

mialem to samo -wymienilem baterie i wszytko wrocilo do normy.
Sorry za bledy -klawiatura niemiecka:-)
<<

tomgli

Dołączenie: 16 Cze 2013 09:48

Post 09 Gru 2014 11:32

U mnie to samo - magiczny komunikat, auto sie wyłącza, a po ponownym odpaleniu jedzie dalej. Tak jeździłem ze dwa miesiące i w tym czasie z 10 razy tak mi sie stało. Dzisiaj pojechałem jednak na komputer i AWARIA DPF (wczesniej zero komunikatu o DPF) oraz jakieś błędy we wtryskach. Czy aby mechanik nie robi mnie w balona - zaznaczam, że jestem adwokatem, a nie mechanikiem i kompletnie nie znam sie na tych kwestiach ale cos mi się wydaje, że co do DPFa powinieniem mieć osobne zawiadomienie na wyświetlaczu (liczniku)
<<

luk59

Dołączenie: 16 Sie 2013 20:28

Post 09 Gru 2014 11:36

Jak masz nr błędów to napisz. Sprawdzimy i będziesz pewny.
Insignia ST
<<

tomgli

Dołączenie: 16 Cze 2013 09:48

Post 09 Gru 2014 11:41

nie mam - podal mi to przez tel - zaraz zadzwonie i zapytam
PoprzedniaNastępna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Silniki Diesel

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości