Tragiczna jakość usług ASO Hornet we Wrocławiu

<<

poncki

Dołączenie: 27 Cze 2017 09:51

Post 06 Lip 2017 21:10

Re: Tragiczna jakość usług ASO Hornet we Wrocławiu

A ty dalej swoje. Jaką rękojmie? Jaka ukryta wada? Ta część się zepsuła w wyniku użytkowania. CHODZI O NAPRAWĘ, jej sposób a właściwie jej brak za pierwszym razem. Napiszę jeszcze raz bo ciężko tu ze zrozumieniem. Tu nie chodziło, że sprzedali auto uszkodzone, tylko że pochodzi z tego ASO w historii, i było tam naprawiane. To w kontekście Twoich sugestii o niewiadomym pochodzeniu auta. Chodzi o sposób naprawy usterki, z która przyjechał klient do warsztatu ASO i gwarancja na tę naprawę. Zrozum. Chodzi o jakość usług - jak w temacie.
<<

amstaf11

Dołączenie: 22 Lip 2010 17:25

Post 07 Lip 2017 10:39

Re: Tragiczna jakość usług ASO Hornet we Wrocławiu

A ja swoje... :D
wada ukryta zgodnie z kc to nie jest 'doslowna wada" jest to zgodnie z Art. 556 [Wady rzeczy]
§ 1. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego, albo jeżeli rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym (rękojmia za wady fizyczne). (…) :D
oznacza to że jeśli uszkodzenie nie wynikało z normalnego zużycia ( np. normatywne zużycie części jest po 200.000km a część rozlatuje się po 100.000km lub kupujesz auto i w drodze do domu sie rozpada ) to jest to tzw. wada ukryta o której nie musiał wiedzieć sprzedawca. To samo odnosi się do "kręcenia" licznika zaniżony przebieg tez jest podstawą do dochodzenia z tzw. wady ukrytej. Problem stanowi przedstawienie dowodów na to w sądzie :D Widzę że po emocjach zaczynamy rozmawiać :D ja mogę ze spokojem serca stwierdzić,że nie mam zastrzeżeń do tego serwisu opla. A z ostrożności procesowej informuję że, nie jadam tam obiadków ani nie mam z nimi nic wspólnego zawodowo czy prywatnie :D co więcej mam też mozliwość "korzystania" z innego serwisu opla we Wrocku lub zakupu u nich auta i zawsze korzystam z Hornetu :D I to nie dlatego że mnie tam lubią :D bo jak mawia moja połowica jak się czegoś złapie to jestem wybitnie u....( grzeczniej -nieroztropny ) :D tylko dlatego że zawsze jestem tam pozytywnie obsłużony :D Stąd moje posty w obronie :D Myślę że cały problem jest wydumany bo w twojej sprawie jest zbyt dużo pośredników mających zupełnie sprzeczne interesy :D ty jesteś tylko ujemnym beneficjentem :oops: stąd może twoje rozżalenie, jeśli byłbyś dokładnie wprowadzony w całą sprawę i uczestniczył bezpośrednio w temacie twoje odczucia byłyby inne ( diametralnie ) :D Ponownie życząc pozytywnego zakonczenia :D pozdrawiam

Forum Opel Insignia poleca:

Poprzednia

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości